Olimpija prva finalistka pokala

Nogomet 12. Maj 202119:54 > 20:04 0 komentarjev
Na Sportklubu boste lahko pospremili oba obračuna med Olimpijo in Birkirkaro.

V prvem polfinalu Pokala Slovenije sta se pomerila Domžale in Olimpija. Prvi finalist so Ljubljančani, ki so tekmo v domžalskem športnem parku dobili z 1:0 in tako ostajajo v boju za obe domači lovoriki.

Le teden dni po prvenstvenem obračunu sta se tekmeca iz Ljubljanske kotline ob Kamniški Bistrici srečala še drugič, tokrat v polfinalu pokala. V prvem polčasu golov nismo videli, v drugem pa je Olimpija povedla v 70. minuti prek kapetana Timija Maxa Elšnika. Tudi nasploh je Olimpija tekmo odigrala veliko bolje kot tisto za ligaške točke, varovanci Gorana Stankovića so z veliko discipline v obrambi Domžalčanom preprečili prave priložnosti. Ljubljančane tako do konca sezone poleg boja za naslov ligaškega prvaka čaka še finale pokala.

Brez golov v prvem polčasu

V prvem delu so bili nevarnejši gostje. Že po 11 minutah je z dobrih 20 metrov po podaji Žana Baskere streljal Enrik Ostrc, a se je s parado izkazal vratar Domžal Ajdin Mulalić, ki je žogo odbil v kot. Še bližje so bili Ljubljančani zadetku v 19. minuti, ko je z leve strani s 25 metrov poizkusil še Radivoj Bosić, a je zadel vratnico. Domžale so imele najlepšo priložnost le malo pred odmorom. Z glavo je po podaji Senijada Ibričića streljal Damjan Vuklišević, a je odlično posredoval vratar Olimpije Nejc Vidmar, ki je danes zamenjal Žigo Freliha. Tudi sicer so zmaji v prvi enajsterici danes zaigrali s kar sedmimi spremembami v primerjavi z večnim derbijem v nedeljo, nekaj so k temu prispevale tudi poškodbe – manjkali so Andrej Vombergar, Matic Fink, Antonio Delamea Mlinar, Vitja Valenčič in Ante Ćorić.

V 52. minuti sta v tekmo vstopila Djorde Ivanović in Gal Kurež, predvsem slednji je močno poživil igro Olimpije v napadu. V 61. minuti se je moral z novo obrambo izkazati Mulalić, po blokiranem strelu Perovića je do žoge na desni strani kazenskega prostora prišel Bosić, toda vratar Domžal je žogo odbil v kot. Pritisk gostov se je stopnjeval, v 70. minuti je kapetan Olimpije Timi Max Elšnik na sredini igrišča odvzel žogo Jakupoviću in krenil v protinapad. Žogo je na oddal na levo stran Ivanoviću, ta pa mu jo je vrnil in Elšnik je s strelom pod prečko Ljubljančane popeljal v vodstvo. V 87. minuti bi prednost lahko podvojil Kurež, a je njegov strel znova odlično ubranil Mulalić. Olimpija je na koncu več poizkušala (streli 8:4) in zasluženo napredovala.