City dobil dvoboj na Molineuxu

Premier Liga 21. Sep 202023:03 > 23:11
Stu Forster/Getty Images

Nogometaši Manchester Cityja so v novo sezono krenili z zmago. Varovanci Pepa Guardiole so dobili težko gostovanje na Molineuxu, kjer so se lani opekli.

Meščani so vodilni zadetek dosegli v 20. minuti. Saiss je v kazenskem prostoru povsem brez potrebe zrušil De Bruyneja in Marriner je pokazal na belo točko. Belgijec je prevzel odgovornost in realiziral enajstmetrovko.

V 32. minuti so Guardiolini fantje podvojili vodstvo. City je izpeljal zares fantastično akcijo. De Bruyne je lepo zaposlil Sterlinga, ki se je znašel sam pred vrati Patricia, a hitronogi krilni napadalec je na presenečenje vseh žogo zavrnil in našel Phila Fodena, ki je žogo poslal v prazno mrežo ter tako postavil izzid polčasa. 20-letnik je dosegel sedmi gol v Premier ligi.

Volkovi so znižali zaostanek v 78. minuti. Daniel Podence je najprej osmešil De Bruyneja tako, da mu je žogo porinil med nogama, nato pa zelo natančno podal proti Raulu Jimenezu, ki je bil z glavo najvišji pred vrati Edersona. Mehičan je dosegel 2. zadetek v letošnji sezoni.

Meščani so ohranili mirne živce in tekmo suvereno pripeljali do konca. V 95. minuti je odprto igro Woverhamptona izkoristil Jesus, ki je po podaji De Bruyneja zadel za končnih 3:1.

City je tako zabeležil prvo zmago v novi sezoni.

Skupno je bilo v 2. krogu angleške Premier lige doseženih rekordnih 44 zadetkov!