Arteta: Luiz je perfekten vzor za Gabriela in Salibaja

Clive Mason/Getty Images

Menedžer Arsenala Mikel Arteta je prepričan, da je David Luiz idealni vzor za mlada branilca Williama Salibaja in Gabriela Magalhaesa.

Saliba (19) se je v klub vrnil po enoletni posoji k Saint-Etiennu, Gabriel pa je topničarje okrepil v zadnjem prestopnem roku, ko je za 25 milijonov funtov prestopil iz Lilla.

Povezano

David Luiz je zanju dober zgled, saj je kot nogometaš in tudi kot oseba v karieri dosegel veliko. Srečna sta, ker ga imata ob sebi,” Arteta razmišlja o 33-letnem Luizu, ki je v svoji karieri kar 57-krat oblekel brazilski dres.

Njegov rojak Gabriel je priložnost za dokazovanje dobil takoj, Saliba pa na prve minute v novi premierligaški sezoni še čaka.

Mislim, da mu gre zelo dobro. Prilagaja se na novo državo in na klub. Moramo upoštevati, da je za njim sezona polna izzivov z veliko poškodbami, a gre za igralca, ki bo v prihodnosti zelo pomemben za nas. Za nekatere stvari je potreben čas in to moramo spoštovati,” dodaja strateg topničarjev.

Angleški mediji pričakujejo, da bo Saliba dobil priložnost na sredinem gostovanju Arsenala v ligaškem pokalu pri Leicester Cityju.