Everton ostaja na vrhu Premier lige

Premier Liga 3. Okt 202017:54 > 17:56
Jan Kruger/Getty Images

Nogometaši Evertona so v četrtem kolu Premier lige na domačem igrišču s 4:2 premagali Brighton in zadržali 100-odstoten izkupiček.

Liverpoolčani ostajajo pri popolnem začetku sezone, saj so v vseh tekmovanjih zabeležili sedem zaporednih zmag, kar jim je nazadnje uspelo leta 1987.

Tokrat je ekipa, ki jo vodi Carlo Ancelotti, premagala Brighton s 4:2. James Rodriguez je dosegel dva gola in prispeval še eno asistenco in znova dokazal, da je velika okrepitev.

Everton je na Goodison Parku povedel v 16. minuti z golom Dominica Calverta-Lewina, ki je zadel že šestič na štirih tekmah!

Brigthton je do izenačenja prišel v 41. minuti, ko je veliko napako naredil vratar Jordan Pickford, mrežo pa je zatresel Neal Maupay, ki je prav tako v izvrstni strelski formi – to je bil že njegov četrti gol v prvenstvu.

Everton je uspel še pred iztekom prvega dela znova povesti. James je podal z desne strani, z glavo pa je žogo v gol poslal Yerry Mina.

Rodriguez je z asistenco najavil svojo odlično predstavo v drugem polčasu.

Svoj prvi gol je dosegel v 52. minuti po podaji Iwobija, drugega pa v 70. minuti, ko mu je podal Doucoure.

Za Brighton je v sodnikovem dodatku drugi zadetek dosegel Yves Bissouma in postavil končni izid 4:2.

Everton z 12 točkami ostaja na vrhu lestvice Premier lige, v naslednjem kolu pa ga čaka veliki mestni derbi proti Liverpoolu.

Brighton je s samo 3 osvojenimi točkami na 14. mestu.