Fulham se ne predaja – V London še tri okrepitve

Dan Istitene/Getty Images

Fulham je bil na zadnji dan prestopnega roka med bolj aktivnimi. Londončani so svoje vrste okrepili z dvema posojenima igralcema (Ruben Loftus-Cheek in Joachim Andersen), ob tem pa so odkupili pogodbo Tosina Adarabioya.

Povratnik med angleško elito se v novi sezoni še ni znašel in je po štirih krogih s prav toliko porazi zadnja ekipa lige. Posledično je bila reakcija na tržnici pričakovana, Fulham pa se je na zadnji dan zelo izkazal.

Najprej so potrdili posojo 24-letnega branilca Andersene, ki prihaja iz Lyona, nato še posojo Chelseajevega vezista Rubena Loftusa-Cheeka, za konec pa je iz Manchester Cityja prestopil še 23-letni štoper Tosin Adarabioyo. Adarabioyo je s Fulhamom podpisal tri letno pogodbo z možnostjo podaljšanja za še eno sezono.

Začutil sem, da je prišel pravi čas, da zapustim Manchester City in grem naprej. To je pravi trenutek v karieri za zamenjavo kluba in upam, da bom zdaj zaigral v Premier ligi,” je na novinarski konferenci povedal nekdanji mladi angleški reprezentant Adarabioyo, ki za člansko ekipo Manchester Cityja ni odigral niti minute. Nase je sicer opozoril na posoji pri Blackburnu.

Zelo sem srečen zaradi tega prestopa. Premier ligo sem spremljal kot otrok, zdaj pa dobil priložnost, da zaigram v njej. Upam, da bom Fulhamu pomagal do dobrih rezultatov,” je povedal Andersen.

Loftus-Cheek bo vsekakor največja okrepitev za Fulham, saj ima največ izkušenj z igranjem v Premier ligi. V dresu Chelseaja in Crystal Palaca (posoja) je odigral skoraj 80 premierligaških tekem, 10-krat pa oblekel tudi dres angleške reprezentance.

Zelo sem srečen, ker sem prišel v Fulham, ki sem gledal vso sezono. Mislim, da si ekipa ni zaslužila izgubiti na vseh tekmah. Tukaj sem, da pomagam ekipi in da mi Fulham pomaga, da pridem v staro formo. To je moj glavni cilj, rad bi našel pravo formo in zmagoval s Fulhamom,” je dodal Loftus-Cheek.