Mendy rešil točko za Chelsea na Old Traffordu

Premier Liga 24. Okt 202020:09 > 20:21
Getty images/Michael Regan

Nogometaši Manchester Uniteda in Chelseaja so se v šestem krogu Premier lige razšli z neodločenim rezultatom 0:0. Modri imajo zdaj po šestih tekmah devet točk, rdeči vragi pa so s tekmo manj pri sedmih.

V prve pol ure igre smo gledali uspavanko, v 32. minuti pa je Bruno Fernandes z dvajsetih metrov streljal naravnost v vratarja gostov Edouarda Mendya. In to je bil uvod v bolj zanimivo obdobje tekme. V 34. minuti je Pulišić odvzel žogo Fredu in njegov strel je zletel blizu desne vratnice domačega vratarja. Minuto kasneje je Mata našel Rashforda, ta pa je nato streljal z roba kazenskega prostora, a je bil Mendy na pravem mestu.

V 40. minuti so pri Chelseaju zahtevali najstrožjo kazen potem, ko je Maguire objel Azpilicueto okoli vratu, a na koncu se glavni sodnik za to ni odločil. Zelo hitro sta potem na drugi strani znova kombinirala Mata in Rashford. Tokrat je poizkusil Španec, a je bil Mendy znova na pravem mestu.

V 58. minuti je v igro vstopil Edinson Cavani in vknjižil svoj prvi nastop za United. Že ob prvem stiku z žogo pa bi skorajda dosegel zadetek – žogo je prejel na bližnji vratnici a se je odločil za podajo. Na drugi strani pri gostih nista bila odločna Pulišić in Havertz in zamujena je bila lepa priložnost.

Skupaj s Cavanijem je v igro vstopil tudi Paul Pogba. V 83. minuti je vstopil tudi Greenwood in jasno je bilo, da si je Solskjaer želel zmage. V 90. minuti je še enkrat poizkusil Rashford, a je znova svoje delo dobro opravil Edouard Mendy

V naslednjem krogu se bo Manchester United srečal z Arsenalom, Chelsea pa se bo pomeril proti Burnleyu