Arsenal po 14 letih slavil na Old Traffordu

Premier Liga 1. Nov 202019:21 > 19:25
Pool, Getty Images

Nogometaši Arsenala so dobili derbi 7. kroga Premier lige. Topničarji so slavili z 1:0 in prvič po 14 letih slavili na Old Traffordu.

Sportklub Slovenija

Topničarji so danes prekinili še eno črno serijo – prvič po šestih letih so slavili na domačem terenu rivala iz velike šesterice.

Pred tem se je to nazadnje zgodilo januarja leta 2015, ko so na Etihadu premagali Manchester City.

Dvoboj na Old Traffordu sicer ni upravičil visokih pričakovanj. Tekma, ki smo jo spremljali ni zadovoljila nogometnih romantikov.

V prvem polčasu sta bili obe strani zelo anemični. Edino resno priložnost je imel v 39. minuti Brazilec Willian.

Tudi v 2. delu se igra ni razživela, so pa bili Londončani nekoliko nevarnejši. Vrata De Gee sta ogrozila Aubameyang in Partey.

V 68. minuti je Pogba v svojem kazenskem prostoru nespretno podrl Hectorja Bellerina, ki je tako iztržil enajstmetrovko.

Kazenski strel je uspešno realiziral Aubameyang, ki je prekinil dolgo serijo brez doseženega zadetka. Ta je trajala kar 5 tekem. Gabonec je dosegel drugi zadetek v letošnji sezoni, prvega je dosegel proti Fulhamu na tekmi 1. kroga.

Solskjaer je nedvomno presenetil v 75. minuti, ko je v ogenj poslal Van de Beeka, iz igre pa je poslal prvega zvezdnika ekipe Bruna Fernandesa.

Norvežan je poskušal tudi s Cavanijem, a tudi izkušeni Urugvajec ni našel poti do vrat Lena.

Ekipa Mikela Artete je prekinila niz dveh zaporednih porazov. Arsenal je trenutno z 12 točkami na 8. mestu.

Manchester United je v letošnji sezoni na 4 tekmah na svojem Old Traffordu iztržil samo točko. Rdeči vragi imajo skupno 7 točk in so na 15. mestu.