Pep: Uvrstitev v osmino finala LP je velik uspeh

Premier Liga 2. Nov 202016:47 > 16:51
Pool/Getty Images

Trener Manchester Cityja Pep Guardiola opozarja, da bo njegova ekipa težko osvojila Ligo prvakov v letošnji sezoni.

Meščani so se letoš že desetič zaporedoma uvrstili v Ligo prvakov. Njihov največji uspeh je uvrstitev v polfinale, kar jim je uspelo v sezoni 2015/16, ko jih je izločil Real Madrid.

Ligo prvakov je zelo težko osvojiti. V zadnjih letih so se močno okrepili mnogi klubi. Trenerji zavzeto spletajo taktike za dvoboje, kjer te lahko ena napaka pahne iz tekmovanja,” je dejal Guardiola.

Lani je RB Leipzig prišel do polfinala. Šahtor se enakovredno kosa z Realom in Interjem. Pred nekaj leti se to ni dogajalo, favoritom je redkokdaj spodrsnilo. Danes temu ni več tako, vsak dvoboj je dandanes težak. Že uvrstitev v osmino finala je velik uspeh. V kolikor se bomo uspeli prebiti v izločilne boje, bom varovancem iskreno čestital,” je dejal trener sinjemodrih.

Pep je z Barco dvakrat osvojil najprestižnejše klubsko tekmovanje, s Cityjem pa nikoli ni prišel dlje kot do četrtfinala.

Meščani so sicer na dobri poti, da se uvrstijo v nadalnje evropske boje. Prva dva obračuna so namreč dobili.