Brighton do remija, Leicester poglobil krizo Evertona

Premier Liga 29. Okt 201716:33 > 16:35

Nogometaši Brightona so pred svojimi navijači prišli do remija proti Southamptonu (1:1), na zadnji tekmi 10. kroga angleške Premier lige pa je Leicester City z 2:0 ugnal Everton.

Na prvi nedeljski tekmi smo videli pravo uspavanko na stadionu American Express. Ekipi sta zmogli le tri strele v okvir gola, dvakrat so poskusili igralci Brightona.

Začetek srečanja je sicer napovedal dober obračun, saj so gostje povedli že v sedmi minuti. Takrat je James Ward-Prowse s prostega strela stresel vratnico, odbitek pa je v gol pospravil Steven Davis. Do konca tekme je od gostov zapretil le še Dušan Tadić, ki je imel sicer zelo slabo tekmo.

Gostitelji so v drugem polčasu izenačili preko Glenna Murrayja, ki je v 52. minuti izkoristil asistenco Pascala Grossa.

Brighton je po 10. krogih z 12 točkami na 11. mestu, Southampton pa je na 9. mestu in ima točko več.

Leicester je na edini preostali tekmi še poglobil krizo Evertona, ki ga trenutno vodi David Unsworth. To je bila za modre iz Liverpoola že šesta zaporedna tekma v vseh tekmovanjih brez zmage, krizi pa kar ni videti konca.

Za lisice sta zadetke dosegla Jamie Vardy v 18. minuti in Demarai Gray v 29. minuti. Everton je bil tako že po slabe pol ure igre povsem brez možnosti za kakšno točko na stadionu King Power.

Poglejte si rezultate in lestvico Premier lige.