Aguero v podaljšku rešil City remija v ligaškem pokalu

Gareth Copley/Getty Images

Nogometaši Manchester City so na prvi polfinalni tekmi ligaškega pokala s težavi z 2:1 premagali Bristol City.

Sinje modri so do zmagi na prvi tekmi ligaškega pokala prišli po zaslugi Sergia Aguera, ki je v igro vstopil v 70. minuti potem pa zmagovalca odločil v 92. minuti, ko je izkoristil podajo Bernarda Silve.

Kot prvi so na tekmi sicer povedli gostje, ki so pred tem v četrtfinalu izločili Manchester United. Izkoristili so eno izmed redkih priložnosti, v 44. minuti je namreč Bobby Reid izkoristil enajstmetrovko in hkrati dosegel zelo pomemben zadetek v gosteh.

Sledilo je izenačenja Citya, ki je bil skozi večji del tekme boljši nasprotnik. V 55. minuti je za izenačenje poskrbel Kevin De Bruyne, ki je izkoristil podajo Raheema Sterlinga. Sledil je vstop Aguera in preobrat.

Povratna tekma bo na sporedu 23. januarja.