Wenger: Bogati klubi so uničili najmočnejša prvenstva

Premier Liga 2. Feb 201815:32 > 15:33
Clive Rose, Getty Images Sport

Trener Arsenala Arsene Wenger je dejal, da je bilo že decembra v štirih od petih najmočnejših nogometnih prvenstev znano, kdo bo končni zmagovalec.

Arsene Wenger je mnenja, da je v štirih najmočnejših nogometnih prvenstvih v Evropi izgubljen čar čakanja na prvaka v sezoni, kot primere pa je izpostavil Francijo, Nemčijo, Španijo in Anglijo. PSG ima v Franciji 11 točk prednosti pred drugouvrščeno ekipo, Bayer vodi za 16 točk, City ima 15 točk prednosti, Barcelona pa 11 pred Atleticom iz Madrida.

“Ko pogledamo pet najmočnejših lig v Evropi vidimo, da so štirje prvaki znani že decembra. Nepredvidljivosti ni več. To pomeni, da nekaj ni v redu. Velika finančna moč nekaterih klubov je uničila tekmovanja,” je dejal francoski strokovnjak.

Zanimivo je, da je francoski strateg podal izjavo le dva dni po tem, ko je njegov klub zrušil rekord, ko je v moštvo pripeljal Pierra-Emericka Aubameyanga za 56 milijonov funtov, dan kasneje pa so podaljšali pogodbo z Mesutom Ozilom in mu ponudili kar 350.000 funtov tedensko.