City na Emiratesu v pol ure odločil derbi večera

Premier Liga 1. Mar 201822:41 > 22:42
Harry Trump Getty Images Sport

Nogometaši Manchester Citya so v zaostali tekmi 28. kroga premiershipa na stadionu Emirates s 3:0 premagali Arsenal in se tako le še utrdili v vodstvu na razpredelnici.

Vse tri gole v mreži “topničarjev” so gledalci videli v prvih 30 minutah tekme. Goleado je odprl Bernardo Silva, ko je v 15. minuti z natančnim strelom z razdalje utišal – tokrat ne ravno poln – Emirates. V 28. minuti je na 0:2 povišal David Silva, potem ko mu je podal Kun Agüero, končni rezultat pa je pet minut kasneje postavil Leroy Sane.

V nadaljevanju je City tekmo rutinsko pripeljal do konca, domača ekipa je sicer imela priložnost, da rezultat zniža in poraz ublaži, toda Pierre-Emerick Aubameyang v 53. minuti ni izkoristil strela z bele točke.

Arsenal je s tem izenačil najvišji poraz na domačem terenu v premier ligi. Z identičnim izidom ga je pred devetimi leti premagal Chelsea. Po porazu imajo varovanci Arsenea Wengerja na šestem mestu 45 točk, kar 30 manj od vodilnega Citya!

V naslednjem krogu Arsenal 4. marca gostuje pri Brightonu, City pa se bo v derbiju pomeril proti Chelseaju.