Matić v 91. minuti s "torpedom" zrušil kristalno palačo

Premier Liga 5. Mar 201822:20 > 22:23
Catherine Ivill Getty Images Sport

V zadnjem dvoboju 29. kroga premier lige je Manchester United v gosteh premagal Crystal Palace. Rdeči vragi so v drugem polčasu zaostajali že z 0:2, gol (svoj prvi v tej sezoni) za zmago pa je v sodnikovem podaljšku prispeval vezist Nemanja Matić.

Domači so povedli v 11. minuti, ko je Christian Benteke lepo vtekel po levi strani, podal na rob kazenskega prostora, kjer je bil osamljen Andros Townsend. Ta je pomeril z levico, zadel Victorja Lindelofa, žoga pa je zletela mimo Davida De Gee v mrežo. 1:0 je bil tudi rezultat prvega polčasa, v drugem delu pa drama!

Že v tretji minuti po vrnitvi na zelenico je Palace povedel z 2:0. Po prekršku sredi igrišča, so domači hitro izvedli prosti strel, žogo je sprejel Patrick van Aanholt, ki je ušel ofsajd zanki in premagal vratarja vragov za evforijo na Selhurstu.

Sedem minut kasneje je United svojim navijačem dal nekaj upanja, da se večer vendarle ne bo končal tragično. Chris Smalling je izkoristil idealen predložek Antonia Valencie in žogo z glavo poslal v gol. Gostje so še naprej napadali in v 76. minuti rezultat poravnali. Po strelu Alexisa Sancheza je žoga zadela prečko, Romelu Lukaku pa je odpadek pospravil za hrbet domačega čuvaja mreže. To je že 99. gol Belgijca v premiershipu!

Ritem se ni umiril, Benteke je imel tik zatem priložnost za novo vodstvo “kristalne palače”, a je njegov poskus z glavo De Gea ubranil. Ko se je začel sodniški podaljšek, je tekmo odločil Matić. Žoga je odskakovala kakšnih 22 metrov od gola, srbski reprezentant jo je dosegel tik preden je udarila ob tla in s prekrasnim polvolejem neubranljivo zadel za končnih 2:3.

Prvi gol v karieri za “vrage”, je šel Srb proslavljat kar med navijače Manchester Uniteda ter s tem ukradel kakšno dobro minuto. Četa Joseja Mourinha je tako spet prišla na drugo mesto, Palace pa je v coni za izpad.