Pred 8. krogom v PL: Viva negativa? Viva pozitiva!

Getty Images

En je skrajno transparenten, nekaj drugih je prikupno latentnih. O derbijih 8.kroga v angleški Premier ligi je govora!

Angleži so bili med tednom v Evropi pretežno zanič. Kar trije so izgubili. Valencia, Hoffenheim in MOL Vidi pa so kar veliko energije izpili ostalim trem. Kako se bo vse to poznalo med vikendom? Še prej! Namreč, začnemo že nocoj!

Brighton proti West Hamu bo gotovo lep in zelo zanimiv obračun. Se obeta novo veselje za West Ham? Zelo možno. Kajti štirikrat v vrsti poraženi na začetku sezone so v jadra končno ujeli nekaj vetra. Kaj nekaj! Zmaga proti Manchester Unitedu je bil bleščeča. Morala West Hama je zdaj ekstremno visoka. Brighton pa ima to slabo navado, nasprotnikom rad prepusti pobudo, šele nato se bolj resno zapodi za ugodnim rezultatom. A zato ker West Ham ve, kako je to če popuščaš ali popustiš, Brightonu ne zagotavljam sproščenega petkovega večera.

Leicester-Everton je naslednji zelo šprivlačen tekmovlani par. Na zadnjih dveh tekmah je Leciester City igral čudovito. Z veliko navdiha, hitro, kombinatorno. Everton je pred tednom Fulham resda zlomil, toda v prvem delu bi morali gostje voditi vsaj z 0:2. Zaenkrat kaže, da bosta najboljša v klubu lestvično-sredinjskih klubov Leicester in Bournemouth, ne pa Everton kot se navadno pričakuje.

Ko omenjam Bournemouth, pa ne gre spregledati bodisi poteka tekme bodisi analize njegovega gostovanja v Watfordu. Ta dvoboj bi se lahko izvedel v fantastičnega. Moštvi sta ta čas res nabrušeni. Če se v Watfordu utrne tudi kak rdeči karton, ne bi smeli biti presenečeni.

Iz izjemnimi minulimi predstavmi se Wolverhampton odpravlja groziti na Selhust Park, h Crystal Palaceu. Tu je zmaga gostujoče čete še bolj verjetna. Toda Palace, še zlasti ne po grenkem ponedeljkovem porazu ravno v Bournemouthu, se ne bo pustil kar tako.

Tottenham ima srečo, da ga po Braçi pride pozdravit rahitični Cardiff.

Absolutna veselica pa se obeta na Old Traffordu. Želje Newcastleovega stratega Rafe Beniteza so zanesljivo globlje od tistih suho-rezultatskih. Španec bi bil presrečen, če bi bil prav on zadnji faktor pred brco, ki jo bo Jose Mournho v Manchester Unitedu dobil vsak čas. Osebno bi me seveda bolj veselilo, če bi Mourinho preživel reprezentančni odmor in se nato vsaj še enkrat vrnil na Stamford Bridge oziroma se ob koncu meseca pustil dokončno poteptati na euro-derbiji proti Juventusu.

Na obračun FulhamArsenal se odpravljam tudi sam. Upam, da bom v nedeljo vstal dovolj zgodaj. Tekma je že opoldne po angleški uri. Arsenal bo najbrž utrujen od poti v Baku in nazaj. Vsekakor morajo topničarji paziti na svoj desni bok, kjer lahko ob vsakem času eksplodira bodoča legenda Ryan Sessegnon.

Chelsea potuje v Southampton, kjer je spomladi zčetni zaostanek dveh golov nato nadomestil v samo osmih minutah. Olivier Giroud je bil mož odločitve tedaj. Najbrž bo tudi tokrat. Madžarski MOL Vidi, to je nekdanji Videoton, je v četrtek Chelsea kar uspešno maltretiral. Toda na tej tekmi bo kritičen Southampton, ki bo ob koncu prvenstva pogosto grizel nohte. Ekipa je šibka, njihov trener Mark Hughes, nekdanji as tudi Chelseaja, pa suhoparen pragmatik.

In končno Klopp proti Guardioli! Yes! Slednji ima zaradi prvega največ žolča v želodcu. Od nekdaj je tako. Liverpool je bil v torek v Neaplju neprepoznaven. Slab, da je pokalo. Očitno sta se njegova marljiva bočna branilca Trent Alexander-Arnold in Andrew Robertson izstrošila štiri dni prej na Stamford Bridgeu. Takrat sta oba igrala res izvrstno. Morda je poškdoba Nabyja Keite pred nedeljskim giga derbijem za Liverpool celo dobrodošla. Zakaj? Jordan Henderson bo primoran igrati bolj racionalno. Prav enako pa bo Jürgen Klopp moral sestaviti svojo začetno enajsterico. Ne bo me presenetilo, če bo v tej namesto Moja Salaha kar Daniel Sturridge. In bo nato spočiti Salah raje grozi v zaključni tretjini pomembne bitke.

Manchester City je v torek zmagal točno tako kot se od velikih ekip pričakuje. Ko jim ne steče, ko jim ne gre, se najde nekdo, ki je sposoben zabiti enega pridelanega iz nič. David Silva je storil točno to.

Bo pa seveda potek in tudi končni izid tekme na Anfieldu odvisen od kakovosti visokega pokrivanja domačega Liverpoola. Desni bok Manchester City je tisto področje, kjer se bodo komulirale nevščenosti zanje in od koder bodo sprožene zanj najbolj nevarne podaje. Veličastno bo!

Uživajmo v adrenaliskem osmem krogu.