Arsenal na 'Cottageu' zabil kar pet golov

Premier Liga 7. Okt 201814:24 > 14:38
Catherine Ivill/Getty Images

Nogometaši Arsenala so v 8. krogu angleške premier lige proti Fulhamu slavili s 5:1. Uspeh na Craven Cottageu "topničarjem" prinaša tretje mesto na lestvici.

“Topničarji” so se vodstva razveselili v 29. minuti, ko je Alexandre Lacazette zablestel v srcu kazenskega prostora. Francoz se je po podaji Nacha Monreala zagradil in mrežo zabil v mrežo.

Do polčasa so domači uspeli izenačiti. Obramba Arsenala je v 44. minuti izgubila žogo na svoji polovici, odlično je odreagiral Luciano Vietto, podajo poslal v prazen prostor, kjer jo je dočakal Andre Schürrle in zadel za 1:1.

V nadaljevanju bi bilo morda za domačo publiko bolje, če bi odšli domov, a kdo bi si po prvem polčasu lahko mislil, da sledi popolna prevlada Arsenala. V 49. minuti je z osemnajstih metrov znova zadel Lacazette, v 67. je Aaron Ramsey poskrbel za trenutek tekme, ko je po čudoviti akciji zadel s “petko”. Menda naj bi Valižan danes postal tudi očka.

Zmagovalca je v 79. minuti odločil Pierre-Emerick Aubameyang, ki je nato zadel še v sodnikovem podaljšku in tako dokončno potopil ekipo Slaviše Jokanovića.