City in Liverpool rušita vse pred seboj

Premier Liga 24. Nov 201817:51 > 17:53

Manchester City in Liverpool sta brez večjih težav prišla do novih treh točk v 13. krogu Premier lige. Sinje-modri so v gosteh s 4:0 odpravili West Ham, Redsi pa s 3:0 Watford. Nov spodrsljaj Manchester Uniteda.

Aktualni prvaki so na gostovanju pri West Hamu večino dela opravili že v prvem polčasu, ko so dosegli tri zadetke. Med strelce so se vpisali David Silva, Raheem Sterling in Leroy Sane. Nemec je v 93. minuti tudi postavil končni izid in piko na i novi sijajni predstavi sinje-modrih.

Ekipa Pepa Guardiole je ostala na prvem mestu s 35 točkami, dvema več od Liverpoola, ki je korak z vodilnimi zadržal zahvaljujoč zmagi na gostovanju pri Watfordu.

V nasprotju s Cityjem, so redsi do zmage prišli v drugem polčasu. Domača obramba je prvič popustila v 67. minuti, ko je zadel Mohamed Salah, Trent Alexander-Arnold je navdušil iz prostega strela, zmago pa je potrdil Roberto Firmino.

Manchester United ostaja daleč za prvim mestom, potem ko se je na Old Traffordu s Crystal Palaceom razšel brez zadetkov.

Everton je z 1:0 odpravil Cardiff, Brighton in Leicester pa sta se razšla brez zmagovalca (1:1).

Na debiju Claudija Ranierija na klopi Fulhama je zablestel Aleksandar Mitrović. Srbski napadalec je dosegel dva zadetka ob zmagi s 3:2 proti Southamptonu.