Meseyside odločil gol Origija v 96. minuti!

Premier Liga 2. Dec 201819:01 > 19:10

Merseyside dserbi je postregel z infarktnim zaključkom! V 14. krogu je na Anfieldu Liverpool Everton ugnal z 1:0, gol pa je padel v 96. minuti. Dodatno draž zmagi daje tudi način, na kakšen način je 'Pool prišel do vseh treh točk.

Clive BrunskillGetty Images Sport

Tekma, kljub temu, da je bila večji del srečanja brez zadetkov, je postregla z izjemnimi akcijami in številnimi priložnostmi. Yerry Mina je prišel v “šanso” po le štirih minutah, v 21. minuti je Allison lepo ohranil nedotaknjeno mrežo, potem ko je poskusil Andre Gomes. Theo Wallcott je zapretil v 35. minuti, a je vratar Redsov pravočasno stekel z golove črte in rešil vodstvo gostov.

Priložnosti je imel tudi Liverpool. Sadio Mane in Xhedan Shaqiri sta bila najbližje zadetku, Senegalec zlasti v 53. minuti, ko je izvrstno posredoval Jordan Pickford. Nasploh je imel reprezentančni čuvaj mreže fantastično tekmo…vse do sodnikovega podaljška!

V 96. minuti je s 25 metrov volej preizkusil Virgil Van Dijk, a žogo grdo zgrešil. Ta je v visokem loku preletela celoten kazenski prostor in končala bi na mreži gola, a jo je Pickford z nekoliko neposrečenim posredovanjem poslal nazaj v igrišče, točno na “izvolite” Divocku Origiju.

Belgijec je brez težav zadel in vsesplošna “norija” na Anfieldu se je lahko začela. Jürgen Klopp čustev ni mogel zadrževati in je v navalu veselja stekel na sredino igrišča ter proslavljal z vratarjem Allisonom Beckerjem. Liverpool čez tri dni gostuje pri Burnleyu, Everton pa bo doma iskal uteho proti Newcastlu.