Delnice Uniteda po odhodu Mourinha poskočile!

Premier Liga 19. Dec 201815:14 > 15:20
Getty Images/Laurence Griffiths

Novica, da Jose Mourinho ni več trener Manchester Uniteda ni razveselila samo Paula Pogbaja in večino navijačev ampak tudi tiste, ki imajo v svoji lasti delnice Uniteda. Kajti le te so v samo enem dnevu poskočile za 6 odstotkov.

Rdeči vragi, ki so po 28. letih vpisali najslabši start v sezono so včeraj tudi uradno ostali brez trener Joseja Mourinha. Slednjega bo začasno do konca letošnje sezone zamenjal legendarni napadalec Ole Gunnar Solskjær.

Efekt odhoda Mourinha pa se je zaenkrat že obrestoval, saj je samo nekaj ur po odhodu Portugalca cena klubskih delnic narasla in to za kar šest odstotkov. Cena ene delnice sedaj znaša 18,22 ameriških dolarjev za delnico. Skupaj torej pomeni, da je vrednost kluba v določenem trenutku narasla za dobrih 150 milijonov dolarjev.

Potem, ko je United v zadnjem obdobju nizal slabe je seveda cena delnic iz dneva v dan padala. Takoj po odhodu Mourinha pa se je zgodil že prvi pozitivni efekt. Najbrž jih bo sledilo še kar nekaj.