Spursi do točke po "ofsajdu", Aubameyang tragični junak

Catherine Ivill Getty Images Sport

Nogometaši Tottenhama in Arsenala so se na izjemno zanimivem derbiju severnega Londona v okviru 29. kroga Premier lige razšli brez zmagovalca (1:1).

Arsenal je v vodstvo popeljal Aaron Ramsey v 16. minuti, medtem ko je točko Tottenhamu v 74. minuti z natančno izvedeno najstrožjo kaznijo prinesel Harry Kane. Tragični junak dvoboja na Wemlbeyju je postal Pierre-Emerick Aubameyang, ki je v 90. minuti zapravil strel iz bele točke.

Za Spurse je bil to letošnji prvi remi in tako z 61 točkami ostajajo na tretjem mestu na lestvici, topničarji so mesto nižje s štirimi točkami manj.

Uvodne minute dvoboja na Wembleyju niso obetale zanimive predstave mestnih rivalov. Tottenham je imel pobudo, medtem ko je Arsenal čakal predvsem na priložnosti iz protinapada.

Dočakal jo je v 16. minuti. Granit Xhaka je žogo iz kazenskega prostora poslal v sredino, kjer je Alexandre Lacazette lepo zaposlil Ramseyja, ki je pretekel 40 metrov, obšel Huga Llorisa in zadel za 0:1.

Tottenham je v 24. minuti ostal brez zadetka Kana zaradi prepovedanega položaja, v samem zaključku prvega polčasa pa je Bernd Leno sprva z odlično rekacijo preprečil veselje Christianu Eriksenu, nato pa še Moussi Sissokoju.

Tudi v drugem polčasu smo spremljali podobno igro. Arsenal je organizirano branil minimalno prednost, Tottenham pa zaman napadal za izenačenje. Mreža gostov se je zatresla šele v 74. minuti, ko je Kane hladnokrvno zadel iz najstrožje kazni. Najboljši strelec Tottenhama je bil pred prekrškom za strel iz bele točke jasno v prepovedanem položaju, tako da so bili topničarji v tem primeru oškodovani.

Zaključek srečanja je šele v 90. minuti popestril Aubameyang. Reprezentant Gabona je prodrl v kazenski prostor, kjer ga je po mnenju sodnika Davinson Sanchez oviral nepravilno in znova pokazal na belo točko. Odgovornost je prevzel kar Aubameyang, vendar je njegov dokaj slab strel zaustavil Lloris in postal eden od glavnih junakov srečanja.

Topničarji so srečanje končali z desetimi igralci na igrišču, saj je bil v zadnjih trenutkih izključen Lucas Torreira.