"Solskjaer je bil pogumna, a pravilna odločitev!"

Premier Liga 28. Mar 201912:06 > 12:24
Ross Kinnaird, Getty Images

Legendarni vratar Manchster Uniteda Peter Schmeichel je pohvalil odločitev klubskega vodstva, po kateri bo Ole Gunnar Solskjaer še naprej vodil rdeče vrage. Norvežan je s klubim iz Old Trafforda v četrtek podpisal triletno pogodbo.

Moram priznati, da so bili v klubu zelo pogumni, ko so se v najtežjih trenutkih odločili za prihod Solskjaerja,” je v pogovoru razkril legendarni Danec in nadaljeval: “Prepričan sem, da so zdaj sprejeli pravo odločitev in da se Manchester United končno vrača h koreninam.

Peter Schmeichel je za United igral v najuspešnejši klubski generaciji. Ob njemu so za rdeče vrage takrat igrali tudi Solskjaer, Beckham, Giggs, brata Neville, Scholes, Butt,… Danec zato odlično pozna tisto pravo identiteto rdečih vragov.

Pod Olejem igralci igrajo občutno bolje kot pod prejšnjimi trenerji. Glavni razlog za to najdemo v tem, da Solskjaer odlično razume United in ima sposobnost, da to prenese na svoje varovance. Zahvaljujoč njemu je znova vznemirljivo spremljati tekme Manchestra,” zaključuje Schmeichel.