Petarda Bournemoutha, Fulham do druge zmage v letu 2019

Premier Liga 13. Apr 201917:45 > 17:53
Shaun Botterill Getty Images Sport

Sobotni termin ob 16. uri je postregel s štirimi tekmami 34. kroga angleške Premier lige. Najbolj prepričljiv je bil Bournemouth, ki je odpihnil Brighton, Fulham je presenetil Everton, Southampton pa pod taktirko Ralpha Hasenhüttla še naprej igra kot prerojen.

Nogometaši Bournemoutha so za 12. zmago v sezoni na gostovanju s 5:0 odpravili Brighton. Gostje so povedli v 33. minuti, ko je bil natančen Dan Gosling. Preostanek dela so češnje opravile v drugem polčasu, ko smo videli kar štiri zadetke.

Med strelce so se vpisali še Ryan Fraser, David Brooks, Callum Wilson in Junior Stanislas. Slednji je končni rezultat postavil v 92. minuti.

Brighton je od 68. minute naprej igral brez izključenega Anthonyja Knockaerta.

Burnley je doma z 1:0 ugnal Cardiff, po tekmi pa bo trener Valižanov Neil Warnock spet veliko govoril o sodnikih. Edini gol na tekmi v 31. minuti dosegel Chris Wood.

Gostje so se razburjali na začetku drugega polčasa, ko je sodnik najprej pokazal na belo točko, a si nato premislil. Warnock bo zagotovo spet besnel.

Fulham, ki lahko do konca sezone igra povsem sproščeno, je prišel do druge zmage v letu 2019. Londončani so presenetili Everton, ki so ga odpravili z 2:0.

Oba gola smo videli v drugem polčasu. Že v prvi minuti nadaljevanja je zadel Tom Cairney, ki je izkoristil podajo Ryana Babla. Slednji je v 68. minuti postavil končni rezultat.

Karamele so bile povsem razglašene in niso prišle niti do častnega zadetka. Za Fulham je bila to prva zmaga po januarju in prva pod taktirko začasnega trenerja Scotta Parkerja.

Do zmage je prišel tudi Southampton, ki je s 3:1 odpravil Wolverhampton. Svetniki so povedli po vsega dveh minutah igre, ko je zadel Nathan Redmond. V 28. minuti je izenačil Willy Boly, domači pa so povedli že dve minuti zatem, ko je še enkrat zadel Redmond.

V nadaljevanju je Southampton še povišal prednost. Končni rezultat je v 71. minuti dosegel Shane Long.