Luiz v modrem do 2021, Hazard na "očetovski" pogovor

Dan Mullan, Getty Images Sport

David Luiz je podaljšal sodelovanje s Chelseajem in bo na Stamford Bridgeu ostal do leta 2021. Nadaljevanje kariere Edena Hazarda je še zmeraj enigma.

Luiz je letos v dresu modrih odigral 48 tekem, dosegel tri gole, vse od leta 2011, ko je oblekel dres Chelseaja, pa je bil prav v tej sezoni najbolj aktiven (35 prvenstvneih srečanj).

Vesel sem, da sem tukaj in imam priložnost nadaljevati. Rad imam klub in sem še naprej motiviran, kot da sem mladinec,” je dejal brazilski branilec ter dodal: “Veliko mi pomeni uvrstitev v finale Lige Evropa, na dobri poziciji pa lahko končamo tudi premier ligo. Kot vedno, bom za ta klub dal od sebe vse.”

Luiz je s Chelseajem odigral 246 tekem, dosegel 18 golov in osvojil ligo prvakov, ligo Evropa, premiership ter FA pokal.

Usoda Brazilca je torej za naslednji dv eleti znana, še zmeraj pa se “kuha” okoli Edena Hazarda. Belgijski ofenzivni vezist resno razmišlja o odhodu v Real. Na to temo se je oglasil tudi trener modrih, Maurizio Sarri:

Če misli, da je tukaj zaključil, potem pač je tako. Lahko se pogovorim z njim, saj bi rad, da ostane, a ne vem, če si to sploh želi. Za pogajanja z igralci nisem zadolžen, dobro, lahko se z njim pomenim kot oče s sinom, ne pa kot agent, pa tudi tako vam podrobnosti ne bom razkril.