Ob 16:00 na SK 1: Villa ali Derby? Terry ali Lampard?

Premier Liga 27. Maj 201911:37 > 11:46
Getty Images

Danes ob 16:00 bodo na Wembleyju odigrali zadnjo letošnji tekmo v angleškem Championshipu. Za zadnjo vstopnico za uvrstitev v Premier ligo se bosta pomerila Aston Villa in Derby County. Obenem bo tudi dvoboj nekdanjih soigralcev iz Chelseaja Johna Terryja in Franka Lamparda. V živo na SK 1.

Tako Aston Villa kot Derby County sta v polfinalu proti WBA-ju oziroma Leedsu preživljala pravo dramo, na koncu pa sta oba kluba le uspela priti do odločilnega srečanja na Wembleyju. Pravijo, da je finalna tekma play-offa Championshipa najdražja tekma v svetu nogometa. Če zmagovalec Lige prvakov prejme ček v višini okoli 6,5 milijona funtov, bo ekipa, ki bo danes slavila na Wembleyju, v naslednjem letu dni dobila okoli 170 milijonov funtov. V to številko je všteto samo tisto, kar bo klub dobil iz naslova televizijskih pravic in marketinga.

Ne vem, koliko zadnjih tekem, 15-16, smo odigrali pod pritiskom, da ne smemo izgubiti. Takšna je tudi danes. Seveda je to vse, samo ne običajna tekma. Moji igralci lahko postanejo legende Aston Ville, generacija, ki si je izborila povratek v Premier ligo. Mi smo pripravljeni to uresničiti,” je odločen trener Aston Ville Dean Smith, ki mu s klopi pomaga John Terry.

Na klopi Derby Countyja sedi njegov soigralec iz Chelseaja Frank Lampard: “Igral sem veliko pomemebnih tekem in nekajkrat sem užival, nekajkrat pa ne. Svojim igralcem samo govorim, da naj uživajo v tem, kar prihaja. Naj bodo svobodni od vsega. Naj grejo na igrišče in uživajo. In naj dajo vse od sebe. Lahko zmagamo, lahko izgubimo, vendar vem, da bodo, če bodo dali vse od sebe, moji junaki in junakih naših navijačev.”