Wenger: Prestop Oscarja nevaren za Premier ligo

Premier Liga 23. Dec 201614:45 > 14:46
Clive Brunskill, Getty Images

Menedžer Arsenala, Arsene Wenger, meni, da bi prestop Oscarja iz Chelseaja na Kitajsko v vrednosti 52 milijonov funtov lahko predstavljal težavo za Premier ligo.

Jordan Mansfield/Getty Images

Oscar bo že prve dni januarskega prestopnega roka dres Chelseaja zamenjal z majico Shanghai SIPG, kjer bo tedensko v žep pospravil okoli 300 tisoč funtov tedensko. Arsene Wenger je priznal, da je bil šokiran ob dejstvu, o kakšnih zneskih je govora.

“To je presenečenje, iskrivljena slika realnosti. Ko ste nogometaš bi menda v istem rangu morala biti kvaliteta tekmovanja, v katerem nastopate, in višina zaslužka. Za mene je to presenečenje. V tem trenutku mislim, da Oscar odhaja, ker ne igra, na Kitajskem pa mu ob velikem denarju nudijo tudi to, da ne bo sedel na klopi,” je dejal francoski strokovnjak in dodal: “Mislim, da bi v prihodnosti to lahko bila težava za Premier ligo.”

Odkupnina, ki jo bo Chelsea dobil za Oscarja, bo največja v zgodovini kluba. Tudi sam trener londonskih modrih Antonio Conte pa je podobne prestope, katerim smo priča v zadnjem času, označil kot “nevarnost za vse klube na svetu“, saj vsaj nekateri kitajski klubi niti približno ne varčujejo pri kupovanju novih igralcev. Pa če so tega denarja res vredni, ali ne …