Moyes v Unitedu želel Ronalda, Balea in Kroosa

Matthew Lewis, Getty Images Sport

Davida Moyesa na Boxing Day čaka poseben obračun, saj se bo s Sunderlandom zoperstavil nekdanjemu klubu iz Old Trafforda. Moyes je na klopi Uniteda nasledil Alexa Fergusona, a odšel že po desetih mesecih. Sedaj pravi, da bi bilo vse drugače, če bi uspel izpeljati zastavljene prestopne načrte.

“Toni Kroos je pristal, da pride v poletnem prestopnem roku leta 2014. Osebno sem dosegel dogovor z njim in njegovim agentom,” je David Moyes razkril nekatere podrobnosti iz časa njegovega vodenja Manchester Uniteda. Nemški reprezentant je nato končal pri madridskem Realu, kamor je odšel tudi Gareth Balea iz Tottenhama, sicer še ena tarča Moyesa.

Moja prva želja je bil Gareth Bale. Menil sem, da je on pravi igralec za Unitedd. Zanj smo se borili do zadnje sekunde, ponudili smo celo več denarja od Reala, vendar je on že izbral Madrid. Balea sem si res želel v Manchestru,” je iskreno dejal Moyes.

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Angleški strokovnjak je verjel tudi v možnost povratka Cristiana Ronalda na Old Trafford. “Sir Alex Ferguson mi je ob prvem srečanju dejal, da obstaja možnost povratka Cristiana Ronalda,” je nadaljeval Moyes, ki je takrat razmišljal tudi o Cescu Fabregasu.

Za konec se je Moyes dotaknil tudi ponedeljkovega obračuna med Sunderlandom in rdečimi vragi (ob 16:00 v živo na SK 1) na Boxing Day: “Manchester United je bil klub z veliko tradicijo, tradicijo angažiranja angleških trenerjev. Tega ni več. Sedaj so se stvari spremenile.