Bolton ne bo propadel, našel se je rešitelj!

Gareth Copley/Getty Images

Bolton, ki je bil tik pred bankrotom je rešilo podjetje Football Ventures (Whites). Po potrditvi prevzema je jasno, da klub s 145-letno tradicijo ne bo "ugasnil".

Končno smo dosegli zadovoljiv dogovor za prodajo. Najprej bi rad povedal, da sočustvujem z osebjem, igralci in navijači, katerih klub je bil tik pred bankrotom. Navdušen sem nad njihovo zvestobo in predanostjo,” je povedal Paul Appleton, administrator organizacije.

Z novimi lastniki mesto Boltona v Angleški nogometni ligi ni več ogroženo. Klub bo nadaljeval sezono pod okriljem EFL v tretji angleški ligi. Če do prevzema ne bi prišlo do predvidenega roka, bi Bolton bankrotiral.

Angleški mediji poročajo, da je med rešitelji Boltona tudi nekdanji bobnar legendarne zasedbe Pink Floyd Nick Mason, ki je član podjetja Football Ventures (Whites).

Bolton Wanderers je klub, ki je bil ustanovljen že leta 1888. V zadnji sezoni je izpadel iz druge angleške lige, zadnjič pa so v Premier ligi igrali leta 2012.

Novo vodstvo čaka ogromno dela, saj je klub po zadnje porazu proti Ipswichu (5:0) zapustil trener prve ekipe Phil Parkinson, zelo osiromašen pa je tudi igralski kader.