Liverpool ostaja popoln, Firmino za zgodovino

Premier Liga 31. Avg 201920:09 > 20:19
Clive Brunskill, Getty Images

Nogometaši Liverpoola so vpisali še četrto zmago v novi sezoni Premier lige. Redsi so bili tokrat v gosteh s 3:0 boljši od Burnleyja.

Liverpool še naprej niza zmage v Premier ligi. Jurgen Klopp bi si verjetno težko zamislil lepši začetek prvenstva, potem ko je njegova ekipa po štirih obračunih 100 odstotna.

Redsi so rezultatsko obračun proti Burnleyju odločili v prvem polčasu, končni izid pa so postavili v 81. minuti.

Gostje so povedli po pol ure igre. Trent Alexander-Arnold je v kazenski prostor poslal predložek, žoga je v hrbet zadela Chrisa Wooda, spremenila smer in končala v mreži.

Samo štiri minute kasneje sta na sceno stopila Roberto Firmino in Sadio Mane. Brazilec je vpisal novo podajo, Mane pa je meril v polno. V nadaljevanju je imel nekaj lepih priložnosti Mohamed Salah, izjemno priložnost je imel tudi Firmino, vendar se izid ni spremenil vse do 81. minute

Med strelce se je vpisal Firmino in postal prvi Brazilec, ki je v Premier ligi dosegel 50 zadetkov.

Liverpool ima po štirih krogih dve točki več od Manchester Cityja in štiri od Leicestra, Burnley ima po drugem letošnjem porazu štiri točke na 11. mestu.

Redsi bodo po reprezentančnem premoru na Anfieldu pričakali Newcastle, Burnley pa čaka gostovanje pri Brightonu.