Cardiff bo moral Nantesu plačati odškodnino za Salo

Premier Liga 30. Sep 201917:04 > 17:05
Alex Pantling/Getty Images

Fifa je Cardiffu sporočila, da mora za prestop Emiliana Sale, ki je 21. januarja letos tragično preminil v letalski nesreči, Nantesu nakazati 5,3 milijona funtov odškodnine.

Argentinski napadalec je umrl med letalskim prevozom iz Nantesa v Cardiff, kjer ga je čakal zdravniški pregled in podpis pogodbe z novim klubom.

Nantes je za nogometaša zahteval dogovorjeno odškodnino, ki je znašala 15 milijonov funtov, a so se na Fifi odločili, da mora Cardiff odšteti le dobro tretjino tega zneska.

To bi bil tudi prvi obrok odškodnine, ki bi ga Cardiff odštel ob prestopu Sale, pri Fifi pa so v obrazložitvi med drugim zapisali, da v nobenem trenutku preiskave niso pozabili na specifičnost tragične situacije.

Oba kluba imata zdaj po deset dni časa, da se pritožita na športno arbitražno sodišče v Lozani. Jasno je, da bo Nantes izkoristil to možnost.