Milner v 95. minuti iz 11-m za zmago proti Leicestru

Liverpool ostaja na "visokih obratih". Redsi so zmagoviti niz nadaljevali na tekmi 8. kroga Premier lige proti Leicestru, ki so ga premagali zahvaljujoč zadetku Jamesa Milnerja v 95. minuti iz najstrožje kazni.

V enem od zadnjih napadov na srečanju je Sadio Mane izkoristil napako obrambe Leicestra in vratarja Kasperja Schmeichla, prišel do žoge v petmetrskem prostoru, kjer ga je nespametno podrl rezervist Marc Albrgihton. Sodnik Christopher Kavanagh je takoj pokazal na belo točko, nato pa dobil potrditev tudi po ogledu VAR-a. Odgovornost je prevzel James Milner in zadel še za osmo zmago Liverpoola.

Domači so povedli v 40. minuti prek Maneja, ki je na stotem obračunu za redse dosegel gol številka 50. Milner je na svoji polovici odvzel žogo nasprotniku in s fantastično podajo za hrbet obrambe gostov našel Senegalca. Domači so napadali tudi v drugem polčasu, vendar zapravili nekaj priložnosti in sledila je kazen. James Maddison je dobil žogo na robu kazenskega prostora in z močnim strelom izenačil na 1:1.

Virgil Van Dijk je samo nekaj trenutkov kasneje z glavo poslal žogo prek prečke in zdelo se je, da bo konec Liverpoolovega niza. Vseeno je na koncu borbenost Maneja, nespametna poteza Albrightona in hladnokrvnost Milnerja ekipi Jurgena Kloppa prinesla pomembno zmago.

Evropski prvaki so z zmago ohranili 100 odstotni izkupiček in imajo na vrhu lestvice 24 točk, osem več od druguvrščenega Manchester Cityja, ki ima odigrano tekmo manj. Leicester ostaja tretji s 14 točkami.

Na obračunu lanskoletnih drugoligašev je Aston Villa s 5:0 razbila Norwich, Burnley je bil z 1:0 boljši od Evertona, medtem ko sta se Watford in Sheffield United razšla brez zadetkov.

Na zadnji sobotni tekmi je Crystal Palace v gosteh odpravil West Ham z 2:1, ki je povedel v 54. minuti z zadetkom Sebastiana Hallerja, v nadaljevanju pa sta za popoln preobrat poskrbela Patrick Van Aanholt in Jordan Ayew.