Liverpool doma uničil Everton! Blestela Origi in Mane!

Premier Liga 4. Dec 201922:53 > 22:59
Laurence Griffiths/Getty Images

Liverpool je v velikem mestnem derbiju na svojem Anfieldu premagal Everton s kar 5:2 in še dodatno potrdil, da so redsi v tem trenutku najbolj vroča ekipa v Evropi.

Mestni derbi med Liverpoolom in Evertonom danes je bil spektakularen, predvsem v prvem polčasu, kjer so gledalci videli kar šest zadetkov.

Ampak lepo počasi. Začetni enajsterici sta kazali na to, da bi tekma lahko bila veliko bolj izenačena, saj je Jurgen Klopp danes na klopi presenetljivo pustil Firmina in Mohameda Salaha. Zaradi kazni je manjkal prvi vratar Alisson, prav tako samo na klopi je obsedel Jordan Henderson.

Ampak kljub vsemu so redsi derbi začeli udarno in brez bojazni. Prva dva zadetka je s podajama pričaral Sadio Mane, ki je v 6. minuti najprej podal Divocku Origiju in v 17. minuti še drugemu rezervistu, ki je danes dobil priložnost v začetni postavi Xherdanu Shaqiriju.

Everton je potem sicer hitro znižal na 2:1, v 21. minuti je bil namreč natančen Michael Keane. Kljub temu so domači do konca polčasa svojo prednost še povečali. V 31. minuti je drugi gol na tekmi dosegel Origi. V 45. pa je odlično predstavo z zadetkom kronal tudi Mane. V zadnjih sekundah prvega dela je Richarlison zadel za 4:2 po napaki domače obrambe.

V drugem polčasu se je vse skupaj umirilo, domači so izkušeno in zanesljivo držali prednost dveh golov vse do 90. minute, ko je končnih 5:2 postavil Georginho Wijnaldum.

Liverpool ostaja prvi z osmimi točkami prednosti pred Leicestrom in enajstimi pred Manchester Cityem.