Ne po Halanda, L'pool za drobiž po Japonca

Getty Images

Salzburg je ostal brez napredovanja v osmino finala Lige prvakov, vendar s svojimi predstavami navdušil nogometni svet, zato ne čudi ogromno zanimanje za številne nogometaše iz Mozartovega mesta.

Glavni “izvozni artikel” Salzburg je brez dvoma Erling Haland, izjemno tržno zanimivi pa so tudi preostali člani rdečih bikov. S svojimi predstavami je nase opozoril tudi 24-letni japonski ofenzivec Takumi Minamino, ki je Angleže na medsebojnih obračunih (ob goliadi na Anfieldu, ko je Liverpool slavil s 4:3, je dosegel zadetek in podajo) očitno prepričal, da je idealna okrepitev v zimskem prestopnem roku.

Različni viri poročajo, da je Liverpool že začel pogovore in bo Minamino že januarja zamenjal svoj stalni naslov. Redsi bi si njegove usluge lahko zagotovili za pravi drobiž, saj njegova odkupna klavzula znaša vseha 8,58 milijona evrov. Japonec ima na mizi tudi ponudbe drugih klubov, vendar bi v tem poslu lahko presodili dobri odnosi med kluboma.

Miamino je menda osebna želja Jurgena Kloppa, ki bi zahvaljujoč nedavnim spremembam v pravilih nanj lahko računal že v izločilnih bojih, čeprav je v skupinskem delu igral za drug klub.

Minamino je po “osnovni izobrazbi” krilni napadalec in bi pri Liverpoolu poskrbel še za nekoliko večjo možnost izbire pri rotaciji na krilih, kjer dominirata Sadio Mane in Mo Salah.