Pep obupal: "Tekmujemo z Leicestrom, ne Liverpoolom"

Premier Liga 28. Dec 201917:15 > 17:17
Michael Regan/Getty Images

Manager Manchester Citya Pep Guardiola meni, da njegova ekipa lahko kar neha razmišljati o naslovu državnega prvaka in pogleduje proti ostalim prioritetam.

Po 19 krogih Premier lige, se aktualni prvaki nahajajo daleč stran od prvega mesta. Za vodilnim Liverpoolom zaostanek znaša že 14 točk. Guardiola se zaveda, da je boj z rdečimi praktično izgubljen.

Niti ni realno, da razmišljamo o boju z njimi. Moramo se meriti z Leicestrom in zbirati točke ter se prebiti do drugega mesta. Tako pač je, moramo naprej,” je dejal Pep, ki je s svojimi igralci na tretjem mestu lestvice.

Španec se zaveda, da bo težko tudi v boju za mesta v ligi prvakov. Chelsea zaostaja 6 točk, Wolves jih imajo 8 manj, Tottenham in Sheffield Utd. sta zadaj za 9.

Ne smemo popuščati. Če se preveč sprostimo, bomo ostali celo brez mesta v evropskih tekmovanjih. Sledi tekma s Sheffieldom, zato moramo biti maksimalno skoncentrirani,” je zaključil Pep. Tekmo si boste jutri ob 19. uri ogledali tudi na programih televizije Sportklub.

sportklub