Alioski: Takšen Manchester United bi premagali tudi mi

Premier Liga 4. Jan 202020:23 > 20:25
George Wood, Getty Images Sport

Eden izmed prvih zvezdnikov angleškega drugoligaša, Leeds Uniteda, Ezgjan Alioski se je dotaknil rivalstva z Manchester Unitedom.

Leeds se bo v ponedeljek v 3. krogu FA pokala pomeril z Arsenalom, novinarji pa so Alioskega na novinarski konferenci pred omenjenim obračunom vprašali, če lahko njegova ekipa premaga topničarje, ki so pred nekaj dnevi nadigrali Manchester United.

Alioski je podal odgovor, s katerim se bo marsikateremu navijaču Leedsa še dodatno prikupil.

Zavedamo se, kako so igrali proti Manchester Unitedu. Vendar ta Manchester United bi premagali tudi mi,” je povedal Alioski.

Leeds se v tej sezoni znova bori za vrnitev v Premier ligo, kjer je zadnjič igral pred 16 leti. Makedonski reprezentant zatrjuje, da se s soigralci zavedajo pomena vrnitve na veliko sceno in da bi to Leedsu povrnilo status enega izmed največjih angleških klubov.

Če bi bili v Premier ligi, bi na nas vsi gledali kot na enega izmed največjih angleških klubov. Razlika med Arsenalom in nami je samo ta, da Arsenal igra v Premier ligi mi pa v Championshipu. Proti topničarjem bomo igrali nogomet, kakršnega od nas zahteva Marcelo Bielsa. Odkar je on naš trener, imamo vsi velike sanje,” dodaja Alioski.