Chelsea prek tigrov v osmino finala Pokala FA

Premier Liga 25. Jan 202020:26 > 20:27
Julian Finney Getty Images Sport

Nogometaši Chelseaja so se uvrstili v osmino finala Pokala FA z gostujočo zmago proti Hullu z 2:1.

Chelsea je upravičil vlogo favorita proti drugoligašu, ves čas nadzoroval potek srečanja in si z zadetkoma Michyja Batshuayia in Fikayja Tomorija zagotovil mesto v naslednjem krogu. Edini strelec za domače je bil Kamil Grosicki.

Povezano

Londončani so odlično začeli dvoboj na KCOM stadionu, saj je že v šesti minuti z nekaj sreče odbito žogo v mrežo domačih pospravil Batshuayi. Gostje bi lahko že v prvem polčasu še povečali prednost, vendar se je izkazal domači vratar George Long, tako pa so prednost podvojili v 64. minuti.

Ross Barkley je izvedel prosti strel, Tomori pa je žogo v mrežo poslal ob levi vratnici. Domači so v zaključku srečanja zaigrali nekoliko bolj konkretno in prišli do častnega zadetka. Rezervist Grosicki je izvedel prosti strel, žoga je na poti proti vratom zadela Matea Kovačića in prevarala Willyja Caballera.