Eriksen šel skozi pekel: Pri Spursih sem bil črna ovca

Premier Liga 5. Feb 202012:30 > 13:45
Adam Pretty Getty Images Sport

Danski reprezentant Christian Eriksen pravi, da se je v zadnjih mesecih pri Tottenhamu počutil grozno, potem ko je jasno izrazil željo, da zapusti klub iz Londona.

Christian Eriksen v zadnjem obdobju ni skrival želje, da prične z novim poglavjem v karieri, o tem pa je javno spregovoril že po finalu Lige prvakov v Madridu, junija lani. Šest mesecev je moral čakati, da se mu je želja naposled le uresničila, saj je podpisal za Inter iz Milana le pet mesecev pred iztekom pogodbe pri Tottenhamu. Prestop je bil vreden “le” 17 milijonov funtov.

Povezano

Eriksen je spregovoril o zadnjih mesecih v Londonu, ki so bili tudi najtežji v njegovi karieri. Poleg njegove želje, da zapusti klub, je Tottenham zapadel v rezultatsko krizo, zaradi katere je službo izgubil tudi Mauricio Pochettino.

“To je tako, če navijači vedo, da boste v kratkem odšli iz kluba, potem je na vašem hrbtu tarča. Postanete črna ovca,” je dejal danski vezist za BBC.

“Opravil sem pogovore z ljudmi iz uprave. Bil sem povsem iskren. Nisem želel, da skrivam svoje načrte, tako kot to počno številni igralci. Vsak je drugačen. Jaz sem začutil, da moram želje povedati glasno. Potem sem postal dežurni krivec, označili so me za negativca. Bral sem, da sem slaba oseba za slačilnico. Od trenutka, ko sem dejal, da želim oditi, nisem bil več dobrodošel tam,” je dejal štirikratni najboljši igralec Danske.

“Želel sem nov izziv, ko se je pojavil Inter, odločitev ni bila težka.”