Toča zadetkov na Emiratesu in povratek Gomesa

Premier Liga 23. Feb 202019:16 > 19:22
Marc Atkins, Getty Images Sport

Zadnja sobotna tekma 27. kroga angleške Premier lige je navdušila. Arsenal je Everton premagal s 3:2 in se vključil v boj za mesta, ki vodijo v Ligo prvakov.

Nogometaši Evertona so prišli v vodstvo že v 50. sekundi, ko je v polno meril Dominic Calvert-Lewin, ki je zabeležil trinajsti zadetek v letošnji sezoni Premier lige.

Sledil je preobrat Arsenala. V 27. minuti je izenačil Nketiah, vodilni zadetek pa je za topničarje v 33. minuti dosegel Aubameyang.

Ekipa iz Liverpoola je prek Richarlisona izenačila tik pred koncem prvega polčasa.

Tekmo je v 1. minuti drugega polčasa odločil Aubameyang, ki je tako dosegel svoj 17. premierligaški zadetek v letošnji sezoni. Gabonec se je na vrhu liste strelcev izenačil z Vardyjem.

Zelo veseli dejstvo, da se je po večmesečni odsotnosti na igrišče vrnil Andre Gomes. Carlo Ancelotti je Portugalca, ki je okreval po zlomu gležnja, na zelenico poslal v 59. minuti.

Arsenal je skočil na 9. mesto in se vključil v boj za 5. mesto, ki letos vodi v najelitnejše klubsko tekmovanje. Mikel Arteta v zadnjem času na klopi topničarjev opravlja izvrstno delo.