Mitrović za SK: Vsi smo nervozni in prestrašeni (VIDEO)

Premier Liga 18. Mar 202018:31 > 18:32
Getty Images/Alex Davidson

Napadalec Fulhama Aleksandar Mitrović je za srbsko redakcijo Sportkluba razkril, da po njegovem mnenju v Veliki Britaniji vrhunec okužb s koronavirusom šele prihaja.

Tako kot v vseh preostalih državah v Evropi se tudi tukaj napoveduje črn scenarij – obnašanje ljudi in medijev napovedujejo, da nas čez teden ali dva čaka tisto najhujše. Praznijo se trgovine, primanjkuje hrane, na srečo pa bolnikov še ni toliko kot v Italiji ali Španiji. Število okuženih se viša, živi se še kolikor toliko normalno, a vsi v naslednjih dneh pričakujemo uvedbo karantene. Za zdaj je še vse normalno,” za Sportklub razkriva Mitrović, ki dodaja:

Trenutno je vse odvisno od nas. Seveda so nam svetovali, da čim več sedimo doma in se ne zadržujemo na krajih z veliko ljudmi. Kljub opozorilom pa moraš zaradi vsega, kar potrebuješ za življenje, stopiti ven. Danes bi morali trenirati, a je bil trening preložen na ponedeljek. Vsi čakamo na nove ukrepe vlade. Z družino smo doma v izolaciji, ven pa gre samo takrat, ko je to nujno potrebno. Pri nas je trenutno zelo podobno kot pri vas.

Na vprašanje, če je trenutno v kontaktu s katerim od soigralcev iz reprezentance, je Mitrović odigral:

Vsak ima nekaj igralcev, s katerimi si je blizu. Slišal sem se z nekaterimi soigralci. Vsi smo nervozni, prestrašeni in v veliki negotovosti. Vsi se najbolj bojimo za družine. Bolj se bojim za svoje starše kot zase. Mi smo športniki, naša telesa so močna in lažje se borimo z boleznimi. Starejši so bolj izpostavljeni in težje prebolijo okužbo s tem virusom. Vsi smo v negotovosti in ves čas spremljamo, kaj se dogaja v Srbiji. V svojem življenju še nisem doživel česa podobnega. Vse izginja zelo počasi in zato vsi pričakujejo, da se bo zgodilo nekaj slabega.”

Mitrović je bil v tej sezoni sicer v odlični formi in zasedal prvo mesto na lestvici strelcev Championshipa.

Vse to je zelo lepo, a trenutno stanje je bolj pomembno kot nogomet. To je več kot šport. Življenja ljudi so v nevarnosti, zato je potrebno vse nepomembne stvari, med njimi je tudi šport, dati na stran. Moramo se čim bolje pripraviti na ta nevaren virus, se izolirati, ostati doma in poslušati strokovnjake. Ko se bo vse skupa končalo, pa bo znova čas za nogomet,” za Sportklub zaključuje Mitrović.