Pepe Reina: "Imel sem koronavirus in ogromno sreče"

Premier Liga 24. Mar 202016:02 > 16:06
Getty Images Sport, Julian Finney

Španski vratar Pepe Reina trdi, da je imel simptome Koronavirusa in da se zdaj počuti veliko bolje, ko je določen čas preživel v samoizolaciji.

Nekdanji vratar Barcelone, Liverpoola, Bayerna in AC Milana, danes pa Aston Ville, se je v pogovoru za španske medije precej razgovoril: „Imel sem simptome Koronavirusa, a se zdaj počutim bolje. Testa nisem opravi. Spremljam novice širom Evrope. Najpomembnejše je, da se upoštevajo navodila strokovnjakov, samo tako se bomo spet čimprej vrnili nazaj v normalno življenje. Nastalo situacijo morate vzeti smrtno resno, samo tako ste lahko namreč v veliko pomoč”, je dejal 37-letni čuvaj mreže, ki je izpostavil tudi, da je imel ogromno sreče.

Skrbi me za ljudi, ki stanujejo v stanovanju od 70 kvadratov, z dvema otrokoma. Nogomet je sekundarnega pomena v vsem tem, dobrobit vseh ljudi je nad vsem. Ne vem, če bomo v tej sezoni še igrali, tekme brez navijačev nimajo nobenega smisla. Vem, da tudi v vsem tem, tako kot povsod drugod, obstajajo ekonomski faktorji.”

Reina je član Aston Ville, bil je v AC Milanu, v svoji karieri pa je branil še za Villareal in Napoli. Za reprezentanco Španije je branil na 36-ih tekmah in je bil z njo leta 2010 svetovni prvak ter dvakratni evropski prvak leta 2008 in 2012.

V Premier ligi je bil leta 2006, 2007 in 2008 razglašen za najboljšega vratarja, kot član Liverpoola.

sportklub