Vertonghen odhaja: Rad bi se naučil novega jezika

Dan Mullan/Getty Images

Branilec Tottenhama Jan Vertonghen bo po koncu te sezone skoraj zagotovo zapustil London. Belgijcu se junija izteče pogodba s spursi, izkušeni branilec pa je kot kaže ne bo podaljšal.

Rad bi podpisal za pravi klub – to je lahko tudi Tottenham, lahko pa tudi kakšen drug klub. V vsakem primeru bi rad igral v ambiciozni ekipi. Rad bi ostal v Evropi, ker bi še naprej rad igral za reprezentanco,” razkriva 32-letni Belgijec in dodaja:

Ob vsem tem imam še eno željo. Rad bi se naučil novega jezika. Med možnostmi sta tudi Španija in Italija, zelo pomembna pa bo seveda dolžina ponujene pogodbe. Morda se bo vse skupaj zdelo noro, a zanimanja zame je več, odkar se je začela vsa ta krizna situacija. Nekateri klubi pa imajo zdaj najverjetneje na voljo manj denarja.

Jan Vertonghen za Tottenham igra od leta 2012, ko se je v London preselil iz Ajaxa.