PL: Trije klubi proti igranju na nevtralnem terenu

Premier Liga 9. Maj 202012:26 > 12:29
Catherine Ivill/Getty Images

Trije klubi v Premier League Watford, Brighton in Aston Villa so javno izrazili nestrinjanje proti igranju preostalih tekem v Premier League na nevtralnih igriščih.

Tekmovanje na Otoku v Premier League je bilo zaradi pandemije virusa Covid 19 prekinjeno sredi marca, zadnji predlog za nadaljevanje sezone pa vključuje možnost igranja tekem na nevtralnih igriščih. Vseh 20 klubov v PL naj bi o tem glasovalo v ponedeljek. Vsi ljubitelji nogometa pa jasno že pričakujejo in upajo, da se ena najboljših lig na svetu prične čim hitreje.

Da bi predlog o igranju preostalih tekem (9. krogov) na nevtralnem terenu bil sprejet, mora 14 klubov od 20 glasovati za. Po poročanju BBCja so zaenkrat samo trije klubi izrazili nezadovoljstvo in niso soglasni s tem predlogom. Pred glasovanjem bodo vsi jasno najprej počakali priporočila vlade Velike Britanije.

“Premier liga bi morala delovati v dobro vseh klubov. Sumim, da je več kot šest klubov zaskrbljenih nad načrti za ponovni zagon,” je zapisal izvršni direktor Scot Duxbury in dodal: “Absolutno mi je jasno, da ne moremo imeti gledalcev na tribunah v tej situaciji. Sedaj pa nam pravijo, da ne smemo igrati preostalih tekem na domačem stadionu, v poznanem okolju. Trpijo igralci od njih vsi pričakujejo, da bodo igrali, a jih nihče nič ne vpraša.”