Namesto priimkov na hrbtih napis "Black Lives Matter"

Premier Liga 13. Jun 202011:39 > 11:47
REUTERS/Hannah McKay

Na 12 tekmah nadaljevanja sezone v premier ligi bodo imeli vsi igralci klubov na hrbtu, namesto svojih priimkov, našit napis "Black Lives Matter" (Življenja temnopoltih štejejo).

Iz vodstva tekmovanja so sporočili, da bodo podprli vsakega igralca, ki bo izkazal svojo pripadnost v boju proti rasizmu. Bodisi tako, da pred tekmo poklekne, ali pa to pokaže z napisom na majici, seveda, po tekmi.

Igralci smo vsi usmerjeni v cilj izkoreninjenja rasnih predsodkov,” piše v sporočilu za javnost. V skupni objavi vseh 20 klubov so igralci dodali, da so z veseljem pridruženi “globalnemu gibanju sprejemanja, spoštovanja in enakih možnosti za vse, ne glede na barvo ali vero“.

Značka “Black Lives Matter” bo krasila tudi drese vseh igralcev v preostalih devetih krogih te sezone, na opravah pa bodo imeli klubi tudi posebno značko, ki se bo zahvaljevalo medicinskemu osebju za pomoč v boju proti omejitvi pandemije koronavirusa.

Sezona v Premier ligi se nadaljuje v sredo, potem ko je bila kar tri mesece pritisnjena tipka “pavza”. Žal bodo srečanja potekala brez gledalcev.