Chelsea do popolnega preobrata na Villa Parku

Premier Liga 21. Jun 202019:07 > 19:11
Pool, Getty Images Sport

Nogometaši Chelseaja so na tekmi 30. kroga Premier lige zabeležili pomebno zmago. Na Villa Parku so z 2:1 premagali Aston Villo.

Frank Lampard je močno presenetil z izborom začetne enajsterice. V prvo postavo je uvrstil Loftus-Cheeka, ki zaradi poškodbe ahilove tetive dolgo ni igral in Oliviera Girounda, ki je presenetljivo dobil prednost pred najboljšim strelcem ekipe Abrahamom.

Ekipa iz Stamford Bridgea je bila veliko boljša, toda Aston Villa se je dolgo časa dobro upirala. V 43. minuti je Kepo premagal Kortney House. Španec je njegov strel sprva uspel obraniti, toda odbitek je pristal točno na nogi 24-letnega branilca. Villa je na odmor odšla s prednostjo.

Londončani so v 2. delu povsem vzpostavili avtoriteto na zelenici. Premoč so kronali v 60. minuti. Zgolj nekaj minut po vstopu v igro je izenačujoči zadetek dosegel Pulišić. Zadetek Američana je gostitelje precej zmedel in to so varovanci Lamparda izkoristili. Le 2 minuti kasneje je v polno meril odpisani Olivier Giround. Francoz se je v kazenskem prostoru odlično obrnil in premagal nemočnega Nylanda.

Chelsea se je veselil 15. zmage v sezoni in se tako oddaljil od Manchester Uniteda. Londončani so se približali 3. mestu, ki ga zaseda Leicester City.

Aston Villa ostaja na 19. mestu. Ekipo iz Birminghana čaka srdit boj za obstanek.