Tottenham do zmage na mestnem derbiju

Premier Liga 23. Jun 202023:05 > 23:09
Julian Finney, Getty Images Sport

Tottenham je zabeležil zmago na tekmi 31. kroga Premier lige. Spursi so z 2:0 premagali West Ham in se po dolgem času veselili vseh treh točk. Pred tem na sedmih tekmah niso zmagali.

Oba zadetka sta padla v 2. polčasu. Ekipa Joseja Mourinha je v drugem delu igre prišla do dveh zadetkov in se veselila pomembne zmage. V 64. minuti je žogo v lastno mrežo poslal Souček, zmago Tottenhama pa je v 82. minuti potrdil Kane, ki je v polno meril po asistenci Sona. Angleški napadalec je odigral 200. tekmo v dresu Spursov.

Kane je dosegel 12. gol v sezoni. Skupno jih je za londonski klub zbral 137.

Tottenham se je povsem približal petouvrščenemu Manchester Unitedu. Ekipi loči le točka, a rdeči vragi imajo tekmo manj.

West Ham je trenutno na 17. mestu. Kladiva imajo enako število točk kot Bournemouth, ki je v rdeči coni. Čaka jih težak boj za obstanek.

Na tekmi med Leicestrom in Brightonom nismo videli zadetkov. Maupey je v 14. minuti zapravil enajstmetrovko. Dobro je reagiral Schmeichel. Lisice nadaljevanja prvenstva niso pričakale v dobri formi, a za zdaj ostajajo na 3. mestu.