United ponovno navdušil, Villa na robu izpada

Premier Liga 9. Jul 202023:08 > 23:19
Shaun Botterill/Getty Images

Manchester United nadaljuje z odličnimi predstavami. Rdeči vragi so bili na Villa Parku s 3:0 boljši od Aston Ville.

Varovanci Oleja Gunnarja Solskjaerja so znova navdušili!

Astov Villa je sicer tekmo dobro odprla in nanizala nekaj priložnosti. Stresel se je tudi okvir Unitedovih vrat, nato pa so vragi prevzeli pobudo. Kazenski udarec je priboril Bruno Fernandes in strel iz bele točke sam tudi uspešno realiziral. Portugalec je dosegel že 7. premierligaški zadetek. V zadnjih dneh se je ogromno govorilo o vročem Masonu Greenwoodu in o tem, kako dober strel ima. To je 18-letnik potrdil v zadnji akciji 1. polčasa, ko je s fantastičnim strelom izven 16 meterskega prostora premagal Pepeja Reino in dosegel 8. prvenstveni zadetek v sezoni.

Manchester United je z dobro igro nadaljeval tudi v 2. polčasu. V 58. minuti je prišel trenutek, ki so ga pristaši vragov nestrpno čakali. Fernandes iz kota ni podal pred nasprotnikova vrata, pač pa je žogo poslal do Pogbaja, ki je čakal 25 metrov od nasprotnikovih vrat. Francoz je žogo zaustavil, jo popeljal korak naprej in z natančnim strelom premagal Reino, ki je žogo pospremil zgolj s pogledom.

Varovanci norveškega stratega so kot prva ekipa v zgodovini Premier lige na 4 zaporednih tekmah zmagali z vsaj tremi golimi prednosti.

United je na 5. mestu. Leicester Cityju se je približal le na točko zaostanka. V nadaljevanju prvenstva si želijo rdeči vragi zagotoviti 4. mesto, ki zagotovo vodi v Ligo prvakov.

Aston Villa je na 19. mestu. Za Watfordom, ki kot zadnji ni v rdeči coni, zaostaja za 4 točke.