V FA pokalu naslednjo sezono brez ponovljenih tekem

Premier Liga 25. Jul 202019:25 > 19:27
Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Zaradi lažje ogranizacije naslednje sezono, ki se bo začela mesec dni kasneje, so se pri angleški nogometni zvezi odločili, da v naslednji sezoni v FA pokalu ne bo ponovljenih tekem.

V sezoni 2020/21 v FA pokalu ne bo ponovljenih tekem, kot je ob neodločenem izidu srečanja tradicija v tem tekmovanju.

Preučujejo tudi možnost, da bi klubi, ki nastopajo v evropskih tekmovanjih (ta se bodo končala avgusta), dobili dodaten premor in da bi sezono začeli kasneje. To pomeni prestavljanje tekem in dodatne zaplete v že tako natrpanem urniku. Vse to je pripeljalo do odločitve, da tradicionalnih ponovljenih tekem ne bo.

Ampak tudi to ne bo rešilo vseh težav. Klubi, ki nastopajo v evropskih tekmovanjih, pritiskajo na zvezo, da jim dovoli v ligaškem pokalu igrati z ekipami U23, sicer v tem tekmovanju ne bodo nastopale. Klubi vztrajajo, da vkolikor bodo prisiljeni igrati z najboljšimi postavami, ti igralci ne bodo imeli dovolj časa za regeneracijo, saj bo tekem na vseh frontah preveč, vključno s potovanji v tujino.

Pogovore na to temo bodo nadaljevali prihodnji teden.

Letošnji finale FA pokala bo odigran 1. avgusta, tekmeca pa bosta Arsenal in Chelsea.