Uradno: Van de Beek v United za 40 milijonov evrov

Premier Liga 2. Sep 202018:47 > 18:51
Getty Images/Dean Mouhtaropoulos

Manchester United je Ajaxu za 23-letnega vezista Donnyja Van de Beeka odštel 40 milijonov evrov.

“Ne morem objasniti, koliko mi pomeni, da sem dobil tako neverjetno priložnost. Prišel sem v klub z neverjetno zgodovino. Pripravljen sem za sledeči korak v moji karieri. Igrati bom moral na višjem nivoju, saj sem prišel v klub, ki je na najvišji ravni,” je dejal Nizozemec.

“V ekipi je nekaj vezistov, ki sodijo med najboljše na svetu. Vesel sem, da se bom od njih lahko učil. Vem, da lahko precej doprinesem k tej ekipi,” meni 23-letni vezist.

Trener Uniteda Ole Gunnar Solskjaer pravi, da ima Donny vse potrebne kvalitete za to, da se uveljevi pri rdečih vragih:

Njegov pregled nad igro je izjemen. Dobro se giba in bere igro. Tehnično je zelo dobro podkovan,” je dejal norveški strateg.

Van de Beek je za Ajax odigral 175 tekem in dosegel 41 zadetkov.

United bo prvo tekmo v novi sezoni odigral 19. septembra. Rdeči vragi se bodo pomerili s Crystal Palaceom.