"Messija ne bi rad videl v Liverpoolu"

Catherine Ivill/Getty Images

Nekdanji nogometaš Liverpoola Jamie Carragher je dejal, da si želi, da bi napadalec Barcelone Lionel Messi naslednje poletje pogodbo podpisal z Manchester Cityem.

Emilio Andreoli, Getty Images Sport

Nezadovoljni kapetan katalonske ekipe se je na Camp Nouu odločil ostati, ker se zaveda, da si noben klub ne more privoščiti aktivacije njegove odkupne klavzule, ki znaša 700 milijonov evrov.

“Rad bi ga gledal vsak teden, šel na tekmo, si ga ogledal v živo in analiziral. Vesel bi bil, če bi naslednje poletje podpisal pogodbo z Manchester Cityem,” je dejal Carragher, ki kot strokovni komentator dela na britanski televiziji.

“Morda se zdi čudno, a ne bi si želel, da bi pogodbo z njim podpisali pri Liverpoolu. Mislim, da sta oba kluba iz Manchestra precej bolj naklonjena tej ideji. City ima stil, ki se zanaša na igralce, ki bodo ustvarjali priložnosti. Tudi finančni kazalci o katerih poslušamo so neverjetni. Sprašujem se kako bo to vplivalo na slačilnico Liverpoola, če bi bil sklenjen tak dogovor.”

Nekdanji angleški reprezentant se je tudi vprašal ali je v celotni zgodbi z Messijem pomemben tudi finančni fair-play.

“Ne vem, a če bo Messi prišel v Anglijo bo to sijajno za Premier ligo,” je dodal Carragher.