Bo Southampton dobil novega lastnika?

Dave Thompson/Pool via Getty Images

Britanski mediji poročajo, da se nekdanji lastnik Bordeauxa Joseph DaGrosa pogaja za 200 milijonov funtov vreden prevzem angleškega premierligaša Southamptona.

Frank Augstein/Pool via Getty Images

Po poročanju portala Sportsmail je Američan v ekskluzivnih pogovorih s trenutnim lastnikom Southamptona Gaom Jishengom, ki je že na začetku letošnjega leta razkril, da je zaradi vse večjih težav na Kitajskem pripravljen prodati svetnike.

DaGrosa si močno želi kupiti klub v Premier ligi, saj se je že lani neuspešno pogajal Mikom Ashleyjem, ki ima v lasti Newcastle Untied. DaGrosa je pred omenjenimi pogajanji prodal delež Bordeauxa. V primeru Newcastla nikoli ni prišlo do uradne ponudbe.

Tudi v primeru Southamptona bo DaGrosa naletel na kar nekaj težav, saj je klub kar pošteno zadolžen. Svetniki so si letos od družbe MSD izposodili 70 milijonov funtov, trenutni lastnik pa je pred tremi leti za 80-odstotkov delnic plačal 210 milijonov funtov. Jisheng si sicer želi prodaje, zato sam ne bo predstavljal težave.

Klub je močno prizadela pandemija koronavirusa, vse skupaj pa je povezano s kitajsko koorporacijo, ki jo vodi Jisheng. Tudi to je bil razlog, da so pri Southamptonu vzeli posojilo, saj je moral klub zadovoljiti finančnim pogojem igranja v Premier ligi. Svetniki so na težave naleteli tudi pri podjetju, ki jim je dostavljal športno opremo. LD Sports prav tako prihaja iz Kitajske, podjetje pa je s Southamptonom prekinilo sodelovanje v tednih, ko so vsi preostali klubi že predstavljali nove drese.

Odgovorni pri Southamptonu zaenkrat še niso podali komentarja na poročanje Sportsmaila.