Merson v šoku: Kako je lahko Chelsea izpustil Williana?

Clive Rose Getty Images

Legenda Arsenala Paul Merson ne more verjeti, da je mestni rival Chelsea Brazilcu Willianu dovolil, da brez odškodnine prestopi k topničarjem.

Willian je ob debiju za Arsenal navdušil. Topničarji so tekmo dobili s 3:0, Willian pa se je izkazal z dvema asistencama.

Brazilec je z Arsenalom podpisal triletno pogodbo, zdi pa se, da je klub s stadiona Emirates sklenil super posel. Willian se je namreč k mestnemu tekmecu preselil zastonj, po izteku pogodbe. Modri so sicer Willianu ponujali novo pogodbo, a je bila ponudba Arsenala izrazito boljša.

Nekdanji zvezdnik Arsenala Paul Merson je prepričan, da je Chelsea v primeru 32-letnega Brazilca storil veliko napako.

Zares ne morem verjeti, da je Chelsea izpustil Williana in da ga je pustil v ekipo iz iste lige in celo iz istega mesta,” je povedal Merson.

Frank Lampard, trener Chelseaja, je pred začetkom sezone zelo okrepil ekipo, predvsem Kai Havertz pa naj bi bil prava zamenjava za Williana. Merson ni prepričan, če bo temu zares tako.

Vem, da so porabili veliko denarja za kvalitetne okrepitve, ti igralci so mi všeč, a so zelo dragi in zagotovo nimajo nižje plače kot Willian. Vprašanje pa je, če bodo takoj igrali tako dobro kot Willian, ki je pripravljen in pozna ligo.

Merson je prepričan, da je Lampard ob okrepitvah mislil na prihodnost kluba, ni pa mislil nase.

Lampard je trenutno menedžer kluba, ne vemo pa, če bo to tudi čez dve, tri ali štiri leta. Tega ne ve nihče. Ne želim mu nič slabega, a nihče mu ne zagotavlja, da bo čez štiri leta pri Chelseaju. Njegova ekipa bo potrebovala čas, da se uigra, pri Chelseaju pa časa nimajo, saj so porabili veliko denarja in takoj želijo rezultate.

Merson navkljub dobri predstavi Arsenala v prvem krogu ne verjame, da se lahko topničarji takoj vključijo v boj za najvišja mesta, a meni, da je Arteta dobro okrepil ekipo.

Bryn Lennon, Getty Images

Všeč so mi metode Mikela Artete. Lahko vidite, kaj si želi. Proti Fulhamu je to odlično funkcioniralo. Poraja pa se vprašanje, če lahko Arsenal konkurira Liverpoolu in Cityju. Poraja se vprašanje, če je Arsenal nasploh dovolj močen za Top 4. Všeč mi je Arsenalova igra, a mislim, da ekipa še ni zrela za boj z velikani. Znotraj Premier lige obstajajo tri ali štiri posamezne lige. Prve štiri ekipe so v svoji ligi, nato so tukaj Arsenal, Tottenham in morda Everton ter Leicester. Sledijo klubi, ki se borijo za sredino lestvice in še tisti, ki se bodo krčevito borili za obstanek. Vse to je zelo zanimivo in zato je Premier liga najboljša na svetu,” zaključi Merson.

Merson je za Arsenal igral med letoma 1985 in 1997 ter na 327 ligaških tekmah zabil 78 golov. Bil je tudi angleški reprezentant in za svojo državo odigral 21 tekem, na katerih je prišel do treh golov.