Allardyce: Prekinite prvenstvo, star sem 66 let, bojim se koronavirusa

Nogomet 30. Dec 202011:20 0 komentarjev
Sam Allardyce
West Bromwich

Epidemiološka slika v Veliki Britaniji se slabša, kar pa zaenkrat na srečo še ne vpliva na nemoten potek profesionalnih nogometnih lig. V torek je z izjavo šokiral trener West Broma Sam Allardyce, ki je odgovorne pozval k prekinitvi prvenstva.

V Veliki Britaniji se v zadnjih dneh ukvarjajo z visokimi številkami novo okuženih s koronavirusom, kar je predvsem posledica novega seva. Slabša epidemiološka slika se pozna tudi na povečanem številu okuženih med klub elitne Premier lige, vse skupaj pa močno skrbi priletnega stratega West Broma Sama Allardyca. Slednji je pred dobrima dvema tednoma sprejel ponudbo omenjenega kluba, ki se bori za obstanek, zdaj pa že predlaga prekinitev lige.

Zelo sem zaskrbljen zase in za nogomet na splošno. Varnost vseh nas je najpomembnejša. Ko poslušam novice o tem, da se novi sev virusa širi še hitreje od originalnega, lahko rečem le to, da bi bila ustavitev prvenstva edina pametna rešitev. Star sem 66 let in resnično si ne želim stakniti Covida,” je povedal Allardyce in dodal:

Čeprav se ves čas testiramo, se zdi, da virus še naprej udarja ven. Ne glede na vse zaščitne ukrepe je še vedno po celotni državi ogromno novih okužb. Če bo pomagalo, prekinimo prvenstvo in si pustimo več časa za zaključek sezone.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!